A török művész, Uğur Gallen a világ kétarcúságát akarja bemutatni fotókollázsaival; azt, hogy micsoda ellentétek húzódnak a Nyugati világ fogyasztói társadalma, és a Közel-Kelet visszamaradott társadalmai között. A kép egyik fele a fejlett, másik fele a fejlődő, de inkább fejletlen világot ábrázolja. Láthatjuk, hogy az ázsiai gyermekek sokszor mennyire nem ideális körülmények között nőnek fel; koszosan, szegényen, de ami még szomorúbb, hogy fegyverrel a kezükben. Testközelben élik meg a háborút, nemcsak a történelem könyvek lapjain olvasnak arról.
A kollázsok témája leggyakrabban a háború, az erőszak, de előkerül az éhezés, a nyomor, sőt, a kényszerházasság kérdése is.
A képeket látván megerősödik bennünk a tény, hogy mennyire befolyásolja sorsunkat az, hova születünk. Ráadásul ez egy olyan tényező, amit nem tudunk befolyásolni; épp ezért gondolom, hogy nem kell magunkat ostorozni azért, mert nekünk jó, másoknak pedig kevésbé jó.
Inkább csak hálát adhatunk a saját, viszonylagos jólétünkért, és amennyire tudunk, segíteni a nálunk nehezebb helyzetben levőknek. Sajnos nem kell a Közel-Keletig utaznunk, hogy hasonló nyomorral találkozzunk.
Ha mindenki a közvetlen környezetében élőknek segítene, egy jobb, élhető világra virradnánk.
Ha szeretnétek Uğur Gallen Instagram oldalán ehhez hasonló képeket látni, kattintsatok ide!
forrás: 20on.hu